Het stond al jaren op ons lijstje: reizen door Canada. Maar is dit wel het juiste moment met een peuter van 2 jaar? En hoe zorgen we ervoor dat zij ook een leuke vakantie heeft? Na veel voorbereiding en wat gepuzzel besluiten we een 12-daagse reis te maken door Canada en daarna door te vliegen naar Florida om daar 10 dagen af te sluiten in Orlando.
Bepakt en bezakt worden we afgezet op Schiphol. Niet normaal wat je meeneemt op een reis waar je zowel winter- als zomerkleding nodig hebt. Gelukkig is Lois 2 jaar oud en dat betekent een eigen vliegtuigstoel. En we mogen voor haar 23 kilo ruimbagage, een kinderwagen en een autostoel inchecken. Na de douane lopen we meteen door naar de babylounge. Een heerlijke plek waar je je als gezin terug kunt trekken uit de drukte van Schiphol. Er zijn ledikantjes, je kunt je kindje in bad doen en voor de ouders zijn er loungebanken waar je kunt ontspannen.
Onze 1e bestemming is Vancouver. We vliegen rechtstreeks en de vliegtijd bedraagt ruim 9 uur. Lois vermaakt zich met filmpjes, spelletjes en wat heen en weer lopen. Eenmaal daar op de luchthaven halen we onze huurauto op. Wij boekten onze auto bij Alamo. Thuis hadden we alle gegevens al ingevuld dus kunnen we gebruikmaken van ‘skip the counter’. Je loopt dan direct naar de rij waar je je auto uitkiest. Dat scheelt je heel veel tijd!
Vancouver: een mooi startpunt
We verblijven de eerste 3 nachten in Vancouver om bij te komen van de reis. Met min 9 uur tijdsverschil is het even een uitdaging hoe we dat gaan aanpakken met Lois. We besluiten het ritme van thuis aan te houden, maar dan op de lokale tijden. Dat werkt perfect. Na een dag of 5 zit Lois volledig in het ritme. Het hotel waar we verblijven is het Atrium Inn. Een aanrader. Het hotel is betaalbaar, ligt net buiten de drukte van het centrum en is inclusief ontbijt. De kamer die we hebben, heeft een kitchenette. Er staat keurig een ledikantje klaar met een goed matras. De dagen in Vancouver vullen we met het fietsen door Stanley park, een walvistour en de stad verkennen.
Door naar Jasper National Park
We reizen vanaf Vancouver via Sun Peaks naar Jasper. De route is lang maar prachtig. Ondanks dat we soms uren achter elkaar in de auto zitten, vermaakt Lois zich prima met spelletjes op de iPad en valt ze vaak nog zo’n 2,5 uur in slaap. Onderweg stoppen we meerdere malen om te genieten van de prachtige natuur. We passeren bossen, meren, watervallen, sneeuw en we spotten beren. We hebben ervoor gekozen om langere stukken achter elkaar te reizen en dan wat langer op een plek te blijven. In Jasper verblijven we 3 nachten in het Marmot Lodge. Een hotel op loopafstand van het centrum en midden in het national park. We krijgen een suite toegewezen met een aparte slaapkamer, een volledige keuken en een open haard. Wat een luxe! Ook heeft het hotel een heerlijk zwembad.
We passeren bossen, meren, watervallen, sneeuw en we spotten beren.
‘s Morgens bezoeken we de mooiste plekjes van Jasper. In het informatiekrantje over Jasper vind je rolstoelvriendelijke routes, die wij omdopen tot kinderwagenvriendelijke routes. Zo wandelen we rond Lake Anette en hiken we een stukje bij de Athabasca Falls.
Borrelen en bubbelen in Banff
We rijden over highway 93 de route tussen Jasper National Park en Banff National Park. Deze weg staat ook wel bekend als de Icefields Parkway en is adembenemend en spectaculair. We slapen in het Canmore Rocky Mountain Inn net buiten Banff in het plaatsje Canmore. Omdat er geen zwembad is kiezen we voor een kamer met een jacuzzi. Ook is in dit hotel een gratis wijnuurtje tussen 18.00 en 19.00 uur. Zo zitten we iedere namiddag heerlijk te borrelen in de lobby bij de open haard.
In Banff bezoeken we Lake Louise, kaasfonduen we midden in het centrum van Banff en gaan we met de gondel naar de top van Sulphur Mountain. Ook hiken we door Johnston Canyon. Een prachtige route die goed te doen is met de kinderwagen.
Calgary: einde van een prachtige reis
We eindigen onze reis in Calgary. In de stad zelf bezoeken we het Olympic Park en het centrum. De stad kan ons niet boeien dus rijden we door naar ons airport hotel: Best Western Premier Freeport Inn Calgary Airport. We zwemmen heerlijk en leveren de auto alvast in zodat we die nacht rechtstreeks met de shuttle naar de terminal kunnen. Wat hebben we genoten de afgelopen 12 dagen in Canada. Het is een fijn land met lieve mensen, fijne accommodaties, leuke eetgelegenheden en prachtige natuur.
De dagindeling werkte voor ons perfect: ‘s morgens ondernamen we activiteiten, ‘s middags sliep Lois nog zon 2,5 uur en in de namiddag gingen we zwemmen of bubbelen in de jacuzzi. De perfecte balans voor een heerlijke vakantie.
Op naar ons geliefde Florida!!
Take me to Canada!
Lijkt zo’n reis door West-Canada jou ook wel wat? Takemeto.nl heeft al wat informatie over deze bestemming voor je op een rijtje gezet.